Aktualności

 

08 października 2012 roku

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SESJI "ARE WE CONDEMNED TO CANCER?"

W imieniu profesora Witolda Zatońskiego, wykładowców oraz organizatorów Kongresu chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w sesji plenarnej zatytułowanej „Are we condemned to cancer?” („Czy jesteśmy skazani na raka?”), która odbędzie się          10 października o godzinie 16.00 w sali plenarnej Hali Stulecia.

Sesja prowadzona będzie przez prof. Haralda zur Hausena, zdobywcę Nagrody Nobla w 2008 roku oraz prof. Krzysztofa Warzochę, Dyrektora Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskliej-Curie w Warszawie. Wśród zaproszonych wykładowców będą: Sir Richard Peto, prof. Jack Cuzick, prof. Peter Boyle, Prof. Radzisław Kordek oraz prof. Jarosław Reguła.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie przyczyni się do podjęcia dyskusji na temat głównych kierunków rozwoju polskiej onkologii. Wśród najważniejszych zagadnień, które chcielibyśmy podjąć, znajdą się m.in.:

 1. Stan walki z rakiem w Polsce i na świecie.
 • Dlaczego nowotwory stają się problemem nr 1 medycyny/zdrowia?
 • Dlaczego ryzyko zachorowania na nowotwory stale wzrasta?
 • Dlaczego rak płuca, piersi, jelita grubego i prostaty stają się głównymi polami walki z nowotworami?
 1. Co jest możliwe?
 • Jakie są sukcesy i wyzwania w walce z rakiem w Polsce i na świecie?
 • Czy możemy zredukować o połowę zachorowania i umieralność na nowotwory? Jak możemy to osiągnąć?

27 września 2012 roku

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI MIEJSC NOCLEGOWYCH W HOTELU ORBIS WROCŁAW

Informujemy, że istnieje możliwość rezerwacji pokoju w hotelu Orbis Wrocław za pośrednictwem organizatora. W tym celu prosimy o kontakt: Ireneusz Filipionek, e-mail: ireneusz.filipionek@viamedica.pl

 

21 września 2012 roku

INFORMACJA DLA AUTORÓW PREZENTACJI PLAKATOWYCH

Prosimy przygotować plakaty w formacie 70 cm (szerokość) i 100 cm (wysokość)

Plakaty powinny zostać udostępnione uczestnikom Kongresu od środy 10 października 2012 - przed południem (max do godziny 11.00), do soboty 13 października – po południu (do godz. 13.30).

Dodatkowo oczekujemy obecności autora plakatu w wybranym dniu, podczas przerwy na lunch, według zaprezentowanego poniżej podziału na sale.

Termin obecności Autorów przy plakacie:

Sala Plakatowa nr 1 środa 13.00 -14.00

Sala Plakatowa nr 2 czwartek 13.30 -14.30

Sala Plakatowa nr 3 piątek 13.30 - 14.30

 

19 września 2012 roku

Wykład inauguracyjny na III Kongresie Onkologii Polskiej wygłosi Profesor Harald zur Hausen z Niemiec, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla (2008)

Głównym przedmiotem Jego zainteresowań jest rola wirusów (adenowirusa typu 12w, EBV i HSV-2) w patogenezie nowotworów. Okrył, że kilku typów wirusa brodawczaka (HPV16, HPV18) bierze udział w powstawaniu raka szyjki macicy, co doprowadziło do opracowania szczepionki przeciwwirusowej zapobiegającej temu nowotworowi. Przez 20 lat był dyrektorem naukowym czołowego niemieckiego ośrodka badawczego – Deutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ) w Heidelbergu. Jest członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Nauk i laureatem Złotego Medalu Medicus Magnus Polskiej Akademii Medycyny.

 

13 września 2012 roku

ZAPROSZENIE NA KONGRES

W imieniu Przewodniczącego Komitetu Naukowego i Przewodniczącego Zarządu Głównego PTO
prof. Jacka Jassema mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Kongresie Onkologii Polskiej.

kliknij tutaj aby zobaczyć film

 

11 września 2012 roku

PŁATNOŚĆ NA KONGRESIE

Uprzejmie informujemy, iż na Kongresie będzie możliwe wnoszenie opłat jedynie kartą płatniczą.

 

11 września 2012 roku

BIURO OBSŁUGI KONGRESU

Biuro obsługi Kongresu, znajdujące się w Hali Stulecia, będzie czynne:

 • Środa, 10 października – w godzinach 7.00 – 19.00
 • Czwartek, 11 października – w godzinach 7.00 – 18.00
 • Piątek, 12 października – w godzinach 7.00 – 18.00
 • Sobota, 13 października – w godzinach 7.00 – 15.00

 

11 września 2012 roku

INFORMACJA DLA WYKŁADOWCÓW - PREZENTACJE

Uprzejmie prosimy o przygotowanie prezentacji w Power Point 2003 lub 2007. Prezentacje inne niż Power Point powinny być zapisane jako samouruchamiające się lub zawierać w folderze odpowiedni program odtwarzający. Prosimy o przesłanie prezentacji na adres e-mail: kop@viamedica.pl do dnia 5 października 2012 roku.

W razie niemożności przesłania prezentacji, prosimy o dostarczenie nośników z prezentacją do Pokoju Przygotowania Prezentacji wraz z opisem zawierającym tytuł pracy, imię i nazwisko wykładowcy — co najmniej 2 godziny przed rozpoczęciem sesji, na której Praca ma być prezentowana. Prosimy o zapisanie prezentacji na CD-Rom lub pen-drive. Filmy powinny być zapisane w formacie *.avi lub *.mpg (odtwarzane w Windows Media Player). Prezentacje przygotowane w środowisku innym niż Windows mogą mieć nieco inny sposób wyświetlania czcionek, kolorów, wielkości okienek.

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych nie ma możliwości wykorzystania do prezentacji własnego laptopa lub komputera.

 

5 września 2012 roku

PROFESOR JACK CUZICK WEŹMIE UDZIAŁ W KONGRESIE

Uprzejmie informujemy, iż Profesor Jack Cuzick z Wolfson Institute, Barts and The London, Queen Mary's School of Medicine and Dentistry weźmie udział w sesji “Are we condemned for cancer” podczas III Kongresu Onkologii Polskiej, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10-13 października 2012 roku. Profesor Cuzick jest światowej sławy naukowcem i kieruje Centrum Epidemiologii, Matematyki i Statystyki w Cancer Research UK. Instytucja ta prowadzi szereg projektów naukowych, dotyczących zapobiegania nowotworów oraz badań przesiewowych, głównie w raku szyjki macicy, raku piersi i raku jelita grubego.

 

3 września 2012 roku

PROFESOR PETO POTWIERDZIŁ SWÓJ UDZIAŁ W KONGRESIE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że udział w III Kongresie Onkologii Polskiej potwierdził Profesor Richard Peto.Sir Richard Peto to wybitny naukowiec, profesor statystyki medycznej i epidemiologii na Uniwersytecie w Oksfordzie, autor wielu metod statystycznych, które obecnie używane są na całym świecie. Został On nominowany do Nagrody Nobla w kategorii Fizyka za „wkład w rozwój medycyny klinicznej i epidemiologii poprzez stosowanie metaanalizy”. Sir Richard Peto to wybitna, charyzmatyczna osobowość, utalentowany naukowiec, który dodatkowo wyróżnia się łatwością komunikacji i przekazywania wiedzy.

 

27 sierpnia 2012 roku

PUNKTY EDUKACYJNE

Informujemy, że za udział w Kongresie przyznanych zostanie 28 punktów edukacyjnych.

 

8 sierpnia 2012 roku

STRESZCZENIA

Dnia 31 lipca br. upłynął termin zgłaszania streszczeń wykładów. Prosimy wszystkich wykładowców, którzy jeszcze nie przesłali streszczenia, o jego pilną wysyłkę na adres e-mailowy: kop@viamedica.pl

 

26 czerwca 2012 roku

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Z przyjemnością informujemy, że prace nad programem dobiegły końca. Efekt ustaleń dostępny jest w zakładce Program szczegółowy.

 

26 czerwca 2012 roku

PREZENTACJE PLAKATOWE

Dodano zakładkę Prace Zgłoszone – prezentacje plakatowe, w której prezentujemy wszystkie przyjęte prace plakatowe z podziałem na nurty tematyczne. Dodatkowo można sprawdzić termin w jakim dany plakat zostanie poddany ocenie.


15 czerwca 2012 roku

OPŁATY

Szanowni Państwo,

Pragniemy przypomnieć, że 30 czerwca 2012 roku upływa kolejny termin obniżonej opłaty za uczestnictwo w III Kongresie Onkologii Polskiej.


11 czerwca 2012 roku

STRESZCZENIA

Uprzejmie dziękujemy za przesłanie prac do przedstawienia podczas III Kongresu Onkologii Polskiej.
Na kongres zgłoszono ponad 300 prac, które zostały poddane anonimowej ocenie przez wieloosobowy zespół ekspertów. Informację o ocenie pracy (praca przyjęta, prezentacja plakatowa lub ustna bądź praca odrzucona) można sprawdzić w profilu każdego uczestnika zgłaszajcego prace po wcześniejszym zalogowaniu do systemu.


4 czerwca 2012 roku

ZAKWATEROWANIE

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki zakwaterowanie za pomocą której w łatwy i prosty sposób można dokonać rezerwacji hotelowej na czas trwania III Kongresu Onkologii Polskiej.